Teorie o koních

Pochoutky pro koně

3. ledna 2018 v 11:59 | Kate
Dneska si probereme to, jaké ovoce, zeleninu a pamlsky ti naši čtyřnozí miláčkové vlastně můžou. Přece jen je potřeba jim tu stravu nějak spetřit. Žít jen o seně, ovsi, ječmeni, granulích a musli je nuda. I my lidé si přece dopřáváme sladkosti a různé další pochoutky, tak proč nedopřát i koníkům.
OVOCE
- Hrušky
- Jablka
-Jahody

Zima - co se pro nás mění?

30. prosince 2017 v 12:11 | Kate
ZIMA - mnoho znás má zimu ráda a užívá si cválání v čerstvě napadeném sněhu, ale musíme si uvědomit, že se toho pro nás s chladným počasím i dost mění. Na hodně věcí si musíme začít dávat pozor a několika věcem se i úplně vyhýbat.
Zahřátí i vychladnutí
V tomto ročním období musíme hlavně u koníků dbát na dostatečné zahřátí svalů před prací a následně důkladné vychladnutí. S nízkou teplotou, totiž koni trvá delší dobu, než se mu svaly zahřejí a uvolní. Okrokování by tedy mělo v zimě probíhat alespoň 10-15 minut. Když si přes koníka hodíme fleecovou bederku nic se nestane. Následně ji před klusáním sundáme a po ukončení práce na jízdárně, dáme koni opět přes záda. Pokud je kůň spocený měly bychom dostatečné dlouho krokovat a následně přes něj v boxe přehodit odpocovací deku, nebo ho alespoň vytřít slámou.

Podzim - co se pro nás mění?

14. září 2017 v 9:44 | Kate
PODZIM - někdo ho má rád, jiný ho zase nesnáší, ale bohužel žijeme v mírném klimatickém pásmu a musíme se s tímto ročním obdobím poprat.
Nejen, že je s příchodem toho ročího období venku dříve tma a větší zima, ale i u koní se toho pro nás dost mění. Venku je spousta bláta a proto se musíme obrnit pevnými nervy, ale také speciální pomůckou na čištění koně.
 
 

Reklama