Jezdecký deníček

Týden za zabití

21. ledna 2018 v 16:34 | Kate
Ahojky,
konečně se zase ozývám. Posledních 14 dnů je naprosto šílených. Nic nestíhám, nic mě pořádně nebaví a všichni a všechno mě jen štve.
Aspoň, že ty moje dvě děvčata jsou hodné a dělají mi radost. Džili se konečně po silvestru uklidnila a začíná vnímat. Nechová se už tolik roztěkaně. Po dlouhém bahením období u nás napadl sníh a to už jsem začínala pomalu, ale jistě doufat, že přijde jaro a ne nával sněhu a mrazu. No jo, ale to by nesměl být konec ledna, ale spíš konec února, abych se dočkala nějakého oteplení.
Každopádně jsem je dneska obě měla na lonži. Džili byla plná energie a elánu. Hmm co jsem taky mohla čekat, když měla tři dny volno. Ze začátku pořád chtěla cválat a vyhazovala. Po asi deseti minutách blbnutí se uklidnila a začala konečně chodit pěkně.
Jako druhá šla na řadu Tossina. Na jejím plouživém tempu bylo naprosto jasně vidět, že by si rádi válela šunky dál ve výběhu nebo v boxe, jen aby nemusela něco dělat. Dalo mi zabrat ji trošku rozpohybovat, ale i ona se pak začala snažit a pěkně pracovat.
A co vy byli jste u koníků?

Náročný víkend

7. ledna 2018 v 20:50 | Kate
Zdravíčko
Víkend jsem původně měla strávit celý na lyžích, ale nakonec jsme se vratily dřív a já se dostala i k holkám.
Dojela jsem za holkama okolo 1 hodiny odpoledne. Převlékla jsem se a šla si pro ně do výběhu. Tosinka byla čistá, ale když jsem uviděla Dži myslela jsem si, že si sednu na zadek. Byla obalená ze všech stran blátem, jen oči ji koukaly. Místo ocasu tyčka z bahna. Dala jsem jim mrkev a odvedla jsem je do boxů.

Nový rok

1. ledna 2018 v 17:31 | Kate
Ahoj
Z prvního dne roku mám velice smíšené pocity. Džili totiž nese petardy a rány z ohňostoroje velice špatně. Již od prvních ran co včera zazněly, chodila po boxe a zastavila se až nad ránem dnešního dne. Úplně slitá, vynervovaná a úplně mimo. Původně jsem chtěla jít dneska s ní na novoroční vyjížďku, ale bylo mi jasné, že by se vůbec nesoustředila a všeho by se akorát bála. Tak jsem holky akorát pořádně vydrhla od bláta, ve kterém se za ty tři dny co jsem byla v práci stihly vyválet. Namazala jim kopyta, vyčistila sedla a řekla si, že je apoň společně pustím proběhnout do haly.

Začínáme pracovat

27. prosince 2017 v 21:19 | Kate
Zdravíčko
Po dlouhé době se ozývám. To je něco že? Že by se zase na blogu začalo něco dít? Hmm i to je docela dost dobře možné, je fakt, že už mi to zase chybí. Podzim se u mě nesl ve znamení hektična a práce. Ani na moje dvě holky nezbyl čas. Takže dostaly měsíc a půl volna, kdy jsme chodili jen občas na lonž, nebo na procházky. Nastaly Vánoce a čas se konečně zastavil a já mohla zvolnit. Týden už s holkama začínáme pracovat na získání kondice, jakou jsme měly když začínal podzim. Chodíme střídavě na procházky a na lonž. Musíme na to jít pomalu, protože ztráta kondice a opadnutí ze svalů je znát na obou děvčtech.

Džila v plné síle

13. září 2017 v 9:38 | Kate
Ahojky
Včera jsem měla volno z práce, tak jsem se konečně mohla věnovat holkám. Byly obě pořádně oválené, protože konečně zapršelo. Vyčistila jsem jako první Džildu a nachystala si ji na vyjížďku. Stájnice mě pořád přesvědčovala o tom, že bych si ji nejdřív měla jít olonžovat, že poslední dva dny při vodění do výběhu strašně táhne a dělá neplechu. Neřešila jsem to a i přes její varování na Dži hodila sedlo a uzdečku. Když byla nasedlaná zavedla jsem ji dolů na dvůr a nasedla. Hned jak jsme vyjely ze dvora cítila jsem její energii, co se v ní za dva dny volna nashromáždila.
 
 

Reklama