Quarter horse

6. ledna 2018 v 13:49 | Kate |  Plemena koní
Původ
USA
Hůlková výška
Mezi 1,45 a 1,60 m
Zbarvení
Všechny nesmíšené typy zbarvení jsou povoleny.


Charakter
Všeobecně mají tito koně vynikající temperament a jsou nadprůměrně inteligentní. Snadno se s nimi zachází a jsou velmi spolehliví.
Exteriér
Hlava quartera je malá, široká v čele a v čelistech. Oči jsou velké a výrazné. Kohoutek je nízký, ale dobře vytvořený. Záď a vnitřní strana stehen jsou výrazně osvaleny. Silná hlezna jsou dobře stavěná a dobře postavená.
Možnost využití
Quarter horse je výborný westernový kůň.
Chody
Quarteři jsou rychlí, mají dobrou přirozenou rovnováhu a jsou velmi obratní. Díky mohutně osvalené zádi, dobře utvořeným zadním nohám a rovnováze jsou tito koně schopni bleskurychle zrychlit, změnit směr či zastavit.
Zajímavosti
Quarter horse představuje nejstarší a nejpopulárnější americké plemeno koně. Plemeno vzniklo křížením koní orientálních, které dovezli Španělé do Ameriky kolem roku 1600 s anglickými plnokrevníky. V 17. a 18. století byly v Americe dostihy koní velmi populární. Protože zde však nebyly k dispozici typické dostihové dráhy a také chyběly dlouhé rovné cesty, závodilo se na krátkých tratích v obyčejných osadnických vesnicích. Trať obvykle nebývala delší než čtvrt míle. Vítěz musel být schopen vyvinout maximální rychlost během krátké chvíle. Protože na těchto čtvrtmílových tratích vynikají především tito koně nad nejedním anglickým plnokrevníkem, dostali jméno Quarter horse.
Vaše Kate
 


Komentáře

1 Aurora Borealis Aurora Borealis | Web | 7. ledna 2018 v 0:22 | Reagovat

miluji koně
Spřátelíš blog?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama