Náročný víkend

7. ledna 2018 v 20:50 | Kate |  Jezdecký deníček
Zdravíčko
Víkend jsem původně měla strávit celý na lyžích, ale nakonec jsme se vratily dřív a já se dostala i k holkám.
Dojela jsem za holkama okolo 1 hodiny odpoledne. Převlékla jsem se a šla si pro ně do výběhu. Tosinka byla čistá, ale když jsem uviděla Dži myslela jsem si, že si sednu na zadek. Byla obalená ze všech stran blátem, jen oči ji koukaly. Místo ocasu tyčka z bahna. Dala jsem jim mrkev a odvedla jsem je do boxů.

Tosinku jsem vyčistila a nachystala na lonžování. Byla jsem strašně ráda, že můžu být po 3 dnech zase s holkama.
Nechala jsem ji okrokovat. Po okrokování jsem ji nechala klusat 6 a 6 minut na každou ruku, trošku zacválat a nakonec jsme se šly na ruce vykrokovat do lesa.
Chtěla jsem vzít i Džili, ale ta měla stále všude mokré bahno, takže se na ni nedal dát ani postroj na lonžování. Tak jsem ji očistila jen místa, která se dala.
Po očištění dojela paní doktorka, která se specializuje na slovensku na nervové poruchy u koní.
Jelikož po všech vyšetřeních, které jsme už podstoupily se nic nezjistilo. Tudíž už zbyla jen možnost, že je to nervového rázu. Vytáhly jsme kobču na jízdárnu. Různě s ní couvaly, otáčely se a chodily. Paní doktorka si všechno natáčela na kameru. Veškeré záznamy odveze na Slovensko a tam to na klinice budou zkoumat. Podle toho, co viděla na vlastní oči by to mělo být onemocnění mozečku, které vysílá špatné signály do svalů.
Podle toho co mi říkala tak Džili nic nebolí, jen prostě kvůli tomuto onemocnění nemůže zvedat právě ty zadní nohy. Nejpozději ve středu by mě měla volat, co a jak. Tak uvidíme.
Vaše Kate
 


Komentáře

1 Noel Noel | Web | 7. ledna 2018 v 22:25 | Reagovat

Chudina Džil :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama