Leden 2018

Týden za zabití

21. ledna 2018 v 16:34 | Kate |  Jezdecký deníček
Ahojky,
konečně se zase ozývám. Posledních 14 dnů je naprosto šílených. Nic nestíhám, nic mě pořádně nebaví a všichni a všechno mě jen štve.
Aspoň, že ty moje dvě děvčata jsou hodné a dělají mi radost. Džili se konečně po silvestru uklidnila a začíná vnímat. Nechová se už tolik roztěkaně. Po dlouhém bahením období u nás napadl sníh a to už jsem začínala pomalu, ale jistě doufat, že přijde jaro a ne nával sněhu a mrazu. No jo, ale to by nesměl být konec ledna, ale spíš konec února, abych se dočkala nějakého oteplení.
Každopádně jsem je dneska obě měla na lonži. Džili byla plná energie a elánu. Hmm co jsem taky mohla čekat, když měla tři dny volno. Ze začátku pořád chtěla cválat a vyhazovala. Po asi deseti minutách blbnutí se uklidnila a začala konečně chodit pěkně.
Jako druhá šla na řadu Tossina. Na jejím plouživém tempu bylo naprosto jasně vidět, že by si rádi válela šunky dál ve výběhu nebo v boxe, jen aby nemusela něco dělat. Dalo mi zabrat ji trošku rozpohybovat, ale i ona se pak začala snažit a pěkně pracovat.
A co vy byli jste u koníků?


1. Bleskovka

9. ledna 2018 v 10:44 | Kate |  Bleskovky
Pamatujete si ještě Bleskovky?
Tak co si zkusit takovou jednu dát. Prostě vám položím pár otázek a vy mi na ně jen odpovíte a za odměnu dostanete diplom.
1. Čauky
2. Jak se máš?
3. Dala sis nějaké předsevzetí do nového roku?
4. Jaké máš nejoblíbenější koňské plemeno?
5. Jak se nazývá plemeno koně na obrázku?

6. Z jakého kraje ČR jsi?
7. Máš raději westrnové ježdění nebo anglii?
8. Napiš aspoň tři plemena na H.
Děkuji za účast. Diplomy očekávejte brzo.

Poslední šance pro Janu

8. ledna 2018 v 17:29 | Kate |  Knížky o koních

Jana se ocitne u soudu, za prohřešky proti zákonu. Je odsouzena k veřejně prospěšným pracím v útulku. Nechce tam ani za nic chodit a navíc koně nemá ani ráda. Její parta by se jí vysmála, což nehodlá připustit. Musí proto vymyslet výmluvy, proč není doma. V útulku dostane na starost islandskou kobylku Fenju, není z toho nijak nadšená. Ke všem se chová hnusně ale když Fenja jednou a pak už pokaždé zařehtá Janě na pozdrav, rázem se její myšlenky začnou pohybovat trochu jiným směrem a koně nemůže dostat z hlavy. Janina parta se dozvídá o útulku, protože divně zapáchá a tak jde s pravdou ven.

Návštěvnost (2)

8. ledna 2018 v 14:08 | Kate |  Návštěvnost
Pondělí: 20
Úterý: 15
Středa: 12
Čtvrtek: 8
Pátek: 13
Sobota: 9
Neděle: 7

Celkem: 84
Děkuji moc, vážím si toho.Náročný víkend

7. ledna 2018 v 20:50 | Kate |  Jezdecký deníček
Zdravíčko
Víkend jsem původně měla strávit celý na lyžích, ale nakonec jsme se vratily dřív a já se dostala i k holkám.
Dojela jsem za holkama okolo 1 hodiny odpoledne. Převlékla jsem se a šla si pro ně do výběhu. Tosinka byla čistá, ale když jsem uviděla Dži myslela jsem si, že si sednu na zadek. Byla obalená ze všech stran blátem, jen oči ji koukaly. Místo ocasu tyčka z bahna. Dala jsem jim mrkev a odvedla jsem je do boxů.

Quarter horse

6. ledna 2018 v 13:49 | Kate |  Plemena koní
Původ
USA
Hůlková výška
Mezi 1,45 a 1,60 m
Zbarvení
Všechny nesmíšené typy zbarvení jsou povoleny.

Star stable - Online

5. ledna 2018 v 10:54 | Kate |  Počítačové hry s koňmi
Ahojky!
Po všech čtyřech dílech hry Starstable, která uhranula plno mladých holek s láskou ke koním. Se vyvinula, talhle hra, která je online a pořád se rozšiřuje.
Takhle hra je na internetu již od roku 2012.
Ve hře jste jako mladá odvážná dívka vrženi do světo plného dobrodružství, záhad, magie, ale to co je na tom nejlepší - do světa plného koní! Prakticky celou hru trávíte v sedle svého koně, své koně trénujete, závodíte a účastníte se serverových šampionátů, pomáháte různým postavám ve hře jakožto obyvatelům ostrova s jejich každodenními trablemi, a především vás cestičky osudu zavedou až k Hlavnímu příběhu hry - ač ostrov Jorvik vypadá velice poklidně a mírumilovně, není vše zlato co se třpytí. Pod hladinou oceánu dřímá hrozivá ničivá síla Garnok. A je jen na Strážcích Aideen, Duchů na koních a vás, aby jste Jorvik ochránili před nebezpečím!

Jak to všechno začalo

4. ledna 2018 v 10:27 | Kate
Připadne mi to jako včera a přitom je to už tak dávno. Dávno již tomu, co jsem poprvé usedla na koňský hřbet. Mohly mi být tak 3 roky, když jsem usedla na poníka v Zoologické zahradě, ale to jsem ještě ke koním neměla takový vztah. Moje láska ke koním se projevila až během dalších let mého života. Strýc mě začal brávat na poníky a velké koně za jeho známým do JK Eliot. Měla to být jen občasná náplň volného času, ale já si koně naprosto zamilovala a tahala jsem do stáje strýce vždy když jsem byla u něj. Pořád jsem doma otravovala, ať mi koupí vlastního koně, ale to jsem ještě nevěděla ani pořádně co to obnáší.

Pochoutky pro koně

3. ledna 2018 v 11:59 | Kate |  Teorie o koních
Dneska si probereme to, jaké ovoce, zeleninu a pamlsky ti naši čtyřnozí miláčkové vlastně můžou. Přece jen je potřeba jim tu stravu nějak spetřit. Žít jen o seně, ovsi, ječmeni, granulích a musli je nuda. I my lidé si přece dopřáváme sladkosti a různé další pochoutky, tak proč nedopřát i koníkům.
OVOCE
- Hrušky
- Jablka
-Jahody

Pod listy fíkovníku

2. ledna 2018 v 10:08 | Kate |  Pod listy fíkovníku
Adéla se u skleničky vína s nejlepším kamarádem rozhodla, že pojedou na dovolenou. Během večera si vybrali místo i sehnali termín. Odjezd byl naplánován hned za tři týdny. Těšila se. Na tak dlouhé dovolené u moře nebyla už několik let a ještě s člověkem, se kterým si má co říct a moc dobře věděla, že to bude super.
Ještě pár dnů před odjezdem se vsadila s kamarádkou.
"Věřím tomu, že se tam spolu vyspíte!" Křikla Tereza a málem převrhla skleničku s vínem.
"Terezo. Ne v žádným případě, jsme několik let kamarádi. Několikrát jsme vedle sebe spali v posteli a nic se nestalo, tak proč by mělo na dovolené?"
"Tak ruku na to Aduš a vsadíme se. Hmm, třeba o novou sadu na koně včetně bandáží."
"Fajn. Ruku na to."
Adéla si tolik věřila, že se na dovolené nic zvláštního dít nebude, ale nakonec se toho dělo víc než dost.
První kapitola nového příběhu na blogu již brzo!
Vaše Kate