Podzim - co se pro nás mění?

14. září 2017 v 9:44 | Kate |  Teorie o koních
PODZIM - někdo ho má rád, jiný ho zase nesnáší, ale bohužel žijeme v mírném klimatickém pásmu a musíme se s tímto ročním obdobím poprat.
Nejen, že je s příchodem toho ročího období venku dříve tma a větší zima, ale i u koní se toho pro nás dost mění. Venku je spousta bláta a proto se musíme obrnit pevnými nervy, ale také speciální pomůckou na čištění koně.

Kokové hřbílko
Tímto kokovým hřbílkem jde bláto z koně, jako po másle. Nesmíme na něj, ale moc tlačit a nepoužívat ho na místech, kde jsou klouby a nebo jemná kůže! To by se pak mohlo stát, žebychom koníkovi ublížily.
V jezdeckých potřebách ho seženete v rozmezí 80 - 100 korun.
Já osobně používám kulaté, připadá mi, že je účinnější.
Kromě toho, že koníci budou jako čuňátka si také musíme uvědomit to, že venku je již větší zima a musíme se také déle věnovat opracovávání koně. V létě stačilo jen pár minut, ale teď když už není takové teplo má kůň svaly stuhlé a měly bychom ho v kroku opohybovávat 10 -15 minut.
Bederka
Dále bychom do výbavy měly zařadit i bederku. Jak fleesovou, tak i nepromokavou.
Déšť nás koňýy přece nemůže odradit a proto doporučuji nepromokavou bederku, která ochrání záda vašeho koně před zmoknutím a následném prochlazením.
Fleesova bederka je zase výborná, pro ty koně, kteří sportují aktivně i přes zimu a musí být holeni.
Cenová relace bederek je v rozmezí 700 - 1000 korun.
V lese je napadáno spousta zrádného listí. Nejen, že to klouže, ale člověk hlavně nevidí, co je pod ním ukryto, takže bychom měli při vyjížďkách více dbát na bezpečnost, než normálně. Zrádné jsou i nízké větve bez listí, které jsou špatně vidět. Hlavně nesmíme zapomenout na to, že je brzo tma, která přichází z ničeho nic.
Vaše Kate
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama