Září 2017

Svět se mi smrsknul do krabic

25. září 2017 v 14:35 | Kate |  Ze života holky od koní
Za poslední týden se mi přeorganizoval celý život. Člověk nikdy neví, co mu život přichystá. Už ze mě není totiž holka od koní, ale zase paneláková slečinka. Bohužel jsem se z útulného bytečku na samotě u lesa musela opět přestěhovat do bytu do města. Do bytu, který mi rok dělal krásný domov s výhledem na koňské ohrady, se stěhuje stájnice, která se o koníky bude starat. Tak jsem si sbalila svých pár krabiček a přestěhovala je. Do teďka se z toho nemůžu zpamatovat. Událo se to tak rychle. Těžko se mi opět zvyká na to, že ke koním musím dojíždět a nemůžu jen slézt těch pár schodů a být hned u holek.

Vzpomínková videa

15. září 2017 v 10:48 | Kate |  Na závodech aj.
Ahoja!
Dneska bych vám sem chtěla přidat pár vzpomínkových videii s mýma holkama.

Podzim - co se pro nás mění?

14. září 2017 v 9:44 | Kate |  Teorie o koních
PODZIM - někdo ho má rád, jiný ho zase nesnáší, ale bohužel žijeme v mírném klimatickém pásmu a musíme se s tímto ročním obdobím poprat.
Nejen, že je s příchodem toho ročího období venku dříve tma a větší zima, ale i u koní se toho pro nás dost mění. Venku je spousta bláta a proto se musíme obrnit pevnými nervy, ale také speciální pomůckou na čištění koně.

Džila v plné síle

13. září 2017 v 9:38 | Kate |  Jezdecký deníček
Ahojky
Včera jsem měla volno z práce, tak jsem se konečně mohla věnovat holkám. Byly obě pořádně oválené, protože konečně zapršelo. Vyčistila jsem jako první Džildu a nachystala si ji na vyjížďku. Stájnice mě pořád přesvědčovala o tom, že bych si ji nejdřív měla jít olonžovat, že poslední dva dny při vodění do výběhu strašně táhne a dělá neplechu. Neřešila jsem to a i přes její varování na Dži hodila sedlo a uzdečku. Když byla nasedlaná zavedla jsem ji dolů na dvůr a nasedla. Hned jak jsme vyjely ze dvora cítila jsem její energii, co se v ní za dva dny volna nashromáždila.

Outos Sanus

12. září 2017 v 10:42 | Kate
Zdravím,
dnes bych vám chtěla představit mé druhé dítko a to kobylku anglického plnokrevníka Outos Sanus. Nikdo ji neřekne jinak než Tossa. Tato milá, mazlivá a hodná kobylka semnou a Džildou bude už skoro půl roku. Koupila jsem ji od svého kováře letos na jaře. Nikdy bych nevěřila, že budu mít koně na tož dva. Hold si plním postupně svůj sen.
Tossa je letos 10 letá kobylka anglického plnokrevníka. Parkrát byla s bývalým majtelem na hobby dostizích, jinak chodila jen na vyjížďky s ostatními koňmi. Je strašně učenlivá a hodná. Jediná její vada je, že vidí hůře na pravé oko. Jelikož tuto vadu má už od hříběte, je s ní velice dobře vyrovnaná a na ježdení na ní to nemá žádný vliv. Jen někdy víc otáčí hlavou, aby se lépe podívala tam kam špatně vidí.

Dnešní svět

11. září 2017 v 21:45 | Kate |  Ze života holky od koní
Ze života holky od koní - Dnešní svět
Kam zase jdeš? A proč nejsi chvilku doma? Jsi buďto v práci nebo u koní! V hlavě nemáš nic jiného než koně.
Která holka od koní by tyto věty neznala. Naše nekoňácké okolí nám stále v jednom kuse vyčítá, že svým čtyřnohým mazlíčkům věnujeme více času než jim a že se nevěnujem ničemu jinému. A proč taky bychom měli. Vždyť koně nám dávají svoji lásku, respekt a hlavně nás naučili v životě to, jak se o někoho postarat a stát se samostatnou nezávyslou ženou. Nikdo jiný nám v dnešním světě nedá to, co koně. Jsou závislý jen na nás. Čekají ve svých boxech, výbězích na to, než přijdeme a budeme s nimi. Nikdy neudělají naschvál něco, co by nám mělo ublížit ani fyzicky ani psychicky. Kdežto lidé v našem okolí nás v dnešní době dokážou jen klamat a lhát nám přímo z očí do očí. Občas si říkám jaké by to bylo žít před několika lety, kdy ještě nebyl facebook a internet, jestli v té době nebyl žiot jednodušší, krásnější. Zdá se mi, že v dnešním světě už to bez pomluv a lhaní snad ani nejde. Každý se na vás tváří jako největší kamarád a když mu zmizíte z očí, tak vás ihned pomluví. Ještě že máme ty koně! Ti nás nikdy nepomluví a nezalžou. Maximálně vás shodí a potrestají, tak za vlastní chybu, co jste udělali na jeho hřbetě.

Horsez 1 - Dědictví hřebčína

11. září 2017 v 15:02 | Kate |  Počítačové hry s koňmi
O čem hra je?
V tomto příběhu se vžíváte do role mladé dědičky. Zrovna vám přišel dopis, ve kterém se píše, že se máte dostavit do advokátní kanceláře ve vesnici Jabloňka. Vaše prateta vám totiž odkázala hřebčín. Bohužel si zanedlouho začnete uvědomovat, že jeho stav není dvakrát nejlepší. Leč klauzule na závěti mluví jasně: rozšíření hřebčína ano, ale až prokážete svou lásku ke koním a jezdecké dovednosti. Abyste si mohli vybírat vylepšení, která chcete na hřebčíně provést, musíte vyhrávat soutěže a disciplíny navržené advokátem. Ale pouhá láska ke koním nestačí! Vypadá to, že po odkázaném majetku někdo tajně pokukuje a bude vám vytrvale házet klacky pod nohy!

Džilette

7. září 2017 v 16:53 | Kate
Zdravím vás,
dneska bych vám chtěla představit moji 13 letou kobylku Džilette.
Džilette je kříženka angloaraba a českého teplokrevníka. Mám ji už 6 let. Rodiče mi ji koupili když mi bylo necelých 16 let. Ano koupili mi ji rodiče, ale od té doby co ji mám si ji živím sama. Kdybych spočítala veškeré peníze, co jsem do ní za ty leta nacpala měla bych někde pomalu svou vlastní vilku.

Moje maličkost

3. září 2017 v 12:01 | Kate
Ahojky,
milí návštěvníci. Ráda bych se vám v tomto článku trošku představila. Jmenuji se Kateřina, ale své jméno v lásce moc nemám. Jakékoliv jeho zkráceniny mi nevadí, ale jakmile mě někdo osloví Kateřino vaří se ve mě krev.
Je mi 22 let a bydlím v Brně. Koně jsou mou celoživotní vášní. Jezdít jsem ale začala až ve 13 letech. V této době vlastním dvě kobylky. Pracuji jako servírka v restauraci a příležitostně si přividělávám prací u koní.
Krom koní ráda čtu, fotím a hraji na kytaru.
Jakékoliv dotazy na mou maličkost pište do komentářů ráda vám na ně odpovím.
Kontakt na mě: (časem bude doplněn)

Seznam blogů o koních

1. září 2017 v 12:49 | Kate
I v dnešní době se najde pár nadšenců, kteří mají blog o koních.
Tady je jejich seznam.
Pokud chcete také patřit do tohoto seznamu, není nic jednoduššího než napsat komentář pod článek s odkazem na váš blog a já vás hnedka do tohoto seznamu zařadím.

Vaše Kate